Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. OBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

 

Úvodní ustanovení

Tyto podmínky platí v internetovém obchodě www.galanterinka.cz pro zasílání zboží na území České republiky a na Slovensko a upravují vztahy mezi prodávajícím a kupujícím. Vztahy neupravené těmito podmínkami se řídí platnými zákony ČR, zejména Občanským zákoníkem č. 40/1964 Sb., Zákonem na ochranu spotřebitele č. 634/1992 Sb. a Obchodním zákoníkem č. 513/1991 Sb. ve znění příslušných novel.

Uzavřením kupní smlouvy kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a s jejich obsahem souhlasí.

Objednávka a uzavření kupní smlouvy

Objednávka provedená prostřednictvím internetového obchodu je návrhem kupní smlouvy. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů. Kupní smlouva vzniká okamžikem potvrzení přijetí objednávky ze strany prodávajícího.  Předmětem smlouvy je pouze zboží uvedené v kupní smlouvě. Místem dodání zboží je adresa uvedená v objednávkovém formuláři kupujícím.

Předmět smlouvy

Předmětem smlouvy je pouze zboží uvedené v objednávce – kupní smlouvě. Všechny informace o zboží jsou uváděny dle aktuálních dostupných údajů od dodavatelů či jiných subjektů a nelze tak jejich nepřesnost vyloučit. Obrázky u zboží mohou být v některých případech pouze ilustrační (např. odstíny barev).

Ceny zboží

Uváděné ceny na www. stránkách jsou konečné pro spotřebitele a jsou platné v okamžiku objednání zboží. Nezahrnují DPH, obchod není plátcem DPH.

Platební a dodací podmínky

Zboží je majetkem prodávajícího do okamžiku jeho zaplacení kupujícím, tj připsáním na bankovní účet prodávajícího.Objednávky vyřizujeme obvykle do 5 pracovních dnů, v mimořádných případech do 10 pracovních dnů. O této skutečnosti bude zákazník předem vyrozuměn. Dodací lhůta počíná běžet následujícím dnem po uzavření kupní smlouvy.

Zboží je zasíláno prostřednictvím České pošty, přepravní společnosti GLS a Zásilkovny.

Úhrada zboží je možná dobírkou nebo platbou převodem na účet prodávajícího – platba předem, pro slovenské zákazníky pouze platba předem převodem na účet. V mimořádných případech při objednávce většího rozsahu si vyhrazuje prodávající právo žádat zálohu předem ve výši 50% po dohodě se zákazníkem. Dostupnost zboží bude před odesláním zálohové faktury ověřena. V případě, že přesto bude zboží nedostupné, bude záloha vrácena zákazníkovi v plné výši.

K ceně zboží jsou připočítávány náklady na přepravu zboží, balné neúčtujeme.

Ceny za přepravu pro zákazníky z ČR:

Česká pošta:

-          balík do ruky                                     109,- Kč (velikost "S")

-          balík na poštu                                     89,- Kč (velikost "S")

-          balík do balíkovny                               69,- Kč (do hmotnosti 5 kg)

Cena poštovného u České pošty pro balík do ruky a balík na poštu je stanovena pro zásilky o velikosti "S" s nejdelší stranou do 35 cm. Při větším objemu zboží bude výše poštovného upravena.

Zásilkovna - výdejní místa                                89,- Kč

Zásilkovna domů - doručení na adresu          109,- Kč

GLS - kurýrní služba                                          89,- Kč

 

Při odběru zboží nad 2 500,- Kč je poštovné zdarma.

Při platbě na dobírku je připočítán u České pošty poplatek 40,- Kč (u Balíkovny 30,- Kč), poplatek 30,- Kč u Zásilkovny, 50,- Kč u GLS.

 

Bankovní spojení pro platby v České republice - CZK:

Fio banka, a.s..

Číslo účtu:    2800300721/2010

Var. symbol: číslo objednávky

 

Ceny poštovného pro zákazníky ze Slovenska:

Zásilkovna - výdejní místa                       130,- Kč

Zásilky na dobírku na Slovensko nezasíláme.

 

Platby ze Slovenska do České republiky - EUR:

IBAN:             CZ5220100000002400300722

BIC/SWIFT:     FIOBCZPPXXX

Var. symbol:    Číslo objednávky

Před odesláním platby je nutné vyčkat na potvrzení ceny v EUR.

 

Elektronická evidence tržeb

Internetový obchod Galanterinka není zapojen do elektronické evidence tržeb, platby jsou přijímány pouze bankovním převodem na účet jak od koncového zákazníka, tak od přepravců.

 

Odstoupení od smlouvy

Spotřebitel má právo podle §53, odst. 7 občannského zákoníku odstoupit od kupní smlouvy uzavřené na dálku bez udání důvodů do 14-ti dnů od převzetí zboží. Pokud se tak spotřebitel rozhodne, musí nepoškozené zboží bez známek užívání nebo opotřebení v původním nepoškozeném obalu poslat zpět prodávajícímu. Po obdržení vráceného zboží prodávající obratem vrátí zákazníkovi odpovídající částku za zboží i účtované náklady spojené s přepravou zboží ( kromě poplatku za dobírku) na adresu kupujícího způsobem, na kterém se obě strany dohodnou. Spotřebiteli nevzniká nárok na náhradu nákladů, které vynaloží v souvislosti s vracením zboží.

Spotřebitel může rovněž své odstoupení od smlouvy vzít zpět.

Záruční podmínky, reklamace

Na zboží se poskytuje záruka 24 měsíců, která začíná běžet okamžikem dodání zboží. Záruka se vztahuje na výrobní vady výrobků nebo jiné vady, které nebyly způsobeny nešetrným zacházením nebo opotřebením. Reklamované zboží musí být kompletní, nepoškozené a v nezměněném stavu (včetně etikety, sáčku, krabičky). Záruka je omezena výhradně na náhradu samotného zboží, veškeré další náhrady jsou z reklamačního řízení vyloučeny.

Při uplatnění reklamace je vždy nutné prokázat uzavření kupní smlouvy předložením dokladu o nákupu, případně doložit zápis o škodě, pokud k poškození zboží došlo vlivem přepravy zásilky.

Reklamace bude vyřízena obvykle do 10-ti dnů, nejpozději však v zákonné lhůtě 30 dní výměnou zboží nebo vrácením příslušné částky.

Ochrana osobních údajů

Prodávající zpracovává osobní údaje kupujícího. Více informací k takovému zpracování najdete  http://www.galanterinka.cz/osobni-udaje-informacni-povinnost

 

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů (ADR)

K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: https://adr.coi.cz/cs.  Platformu pro řešení sporů on-line nacházející se na internetové adrese  http://ec.europa.eu/consumers/odr je možné využít při řešení sporů mezi prodávajícím a kupujícím z kupní smlouvy.

Evropské spotřebitelské centrum Česká republika, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, internetová adresa: http://www.evropskyspotrebitel.cz je kontaktním místem podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 524/2013 ze dne 21. května 2013 o řešení spotřebitelských sporů on-line a o změně nařízení (ES) č. 2006/2004 a směrnice 2009/22/ES (nařízení o řešení spotřebitelských sporů on-line).

Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Dozor nad oblastí ochrany osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.

Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

 

Závěrečná ustanovení

Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetové stránce prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky. Prodávající si vyhrazuje právo na úpravy či změny těchto obchodních podmínek v souvislosti se změnou platných právních úprav a v souvislosti se změnou na trhu zboží.

Provozovatel: Hana Poršová, Metánov 32, 39470 Častrov, Česká republika, IČO: 41351126.

Tyto obchodní podmínky vstupují v platnost dne 1.3.2010.

Aktualizace 15.7.2022.